Jeden projekt

Szanowni Państwo,

czy słowo jeden w zdaniu: Jeden projekt powinien obejmować swoim zakresem...., może być interpretowane jako każdy? Czy użycie słowa jeden nie wskazuje jednoznacznie na to, że pozostałe projekty, o których mowa w tekście, nie muszą (ale mogą) spełniać takich samych kryteriów?

Pozdrawiam

Małgorzata

Szanowna Pani,

jeden nie jest tym samym co każdy. Zdanie: Jeden projekt powinien obejmować swoim zakresem.... mówi o tym, że tylko jeden projekt musi spełniać opisane wymagania.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski