Jeden rebe – dwaj rebowie albo dwaj rebe

Dobry wieczór, mam pytanie, jak brzmi mianownik liczby mnogiej wyrazu rebe (chodzi mi o cadyka, chasydzkiego przywódcę, ang. rebbe). Niestety, Żaden dostępny mi słownik tej formy nie odnotowuje.
Słownik gramatyczny języka polskiego Z. Saloniego i in. (www.sgjp.pl) notuje dwie formy mianownika liczby mnogiej rzeczownika rebe: rebowie oraz rebe, przy czym ta druga ma charakter deprecjonujący.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski