Jest jak jest

Szanowni Państwo,
czy w zdaniu Przecież to nie moja wina, że jest jak jest konieczny jest przecinek przed spójnikiem jak? Czy można się tu kierować analogią do wyrażenia bądź co bądź, w którym nie stawiamy przecinka?
Mimo iż człon jak jest zawiera finitywną formę czasownika, która pełni formalnie funkcję orzeczenia w zdaniu podrzędnym, nie należy stawiać przed nim przecinka. Podobnie jak fraza wyszło jak wyszło stanowi potoczną, sfrazeologizowaną całość o znaczeniu ‘sytuacja nie jest dobra, ale nie ma co dalej o tym mówić’.
Adam Wolański