Jestem gupi

Dzień dobry,

Czy sformułowanie „jestem_gupi” może zostać potraktowane jako obraźliwe, wulgarne w stosunku do kogoś? Czy zawarcie takiego zwrotu w nazwie własnej jakiegoś wniosku, jako pseudonim, podpis może zostać potraktowane jako działanie na szkodę kogoś albo jakiegoś podmiotu?

Dodam, że "gupi" zostało użyte jako pseudonim amerykańskiego muzyka Spencer'a Hawk'a ale nie zostało w ten sposób odebrane.

Pozdrawiam

Szanowny Panie,

to, czy dana forma językowa jest odpowiednia (czy raczej: nieodpowiednia) ze względów pragmatycznych, tzn. czy kogoś obraża, deprecjonuje itd., trudno ustalić bez znajomości całego kontekstu sytuacyjnego, na który składa się wiele elementów (status nadawcy i odbiorcy, typ kontaktu, treść przekazu itd.).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski