Jeszcze raz w sprawie interpunkcji zdania

Szanowni Państwo,
mam pytanie w związku z tą poradą. Na jakiej podstawie możemy opuścić przecinek po która w trzecim wariancie interpunkcyjnym omawianego zdania?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W przywołanej poradzie chodzi o interpunkcję zdania Muzea są fundamentem rozwoju turystyki muzealnej, która jak słusznie ocenia XY, jest… Brak przecinka po która jest możliwy na podstawie reguły 1.2.2.5. zawartej w Podręczniku polskiej interpunkcji E. Polańskiego i M. Szopy (MAC Edukacja SA, Kielce 2004, s. 56–61):

Jeśli dojdzie do zbiegu wskaźników zespolenia: dwóch spójników, spójnika i zaimka względnego lub zaimka względnego i spójnika, które zapoczątkowują odrębne zdania składowe, przecinek stawiamy przed całym zestawieniem, o ile pierwszym ze spójników nie będzie żaden z grupy i-lub-ani,

np. Zwiedzono ratusz, który jak mówi przewodnik, należy do najcenniejszych zabytków w mieście; Pluton należy do Układu Słonecznego, który jak wiemy, jest częścią Galaktyki.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie