Josemaría Escrivá

Mam pytanie o wymowę/akcentowanie nazwiska Josemaría Escrivá [hosemaRIja escriWA] w odmianie przez przypadki: czy będzie [hosemaRII escriWY] czy [hoseMArii EscRIwy], [hosemaRIją escriWĄ] czy [hoseMArią escRIwą] itd.? (Wersaliki oznaczają sylabę akcentowaną). Dziękuję za pożyteczne porady językowe!
Imię Josemaría wymawiamy [hoSEmaRIja] i taka będzie pozycja akcentu w każdym przypadku gramatycznym. Nazwisko Escrivá akcentujemy tak jak w języku hiszpańskim tylko w mianowniku. W pozostałych przypadkach gramatycznych akcentujemy sylabę przedostatnią.
Jan Grzenia