Jules i apostrof

W Wielkim słowniku ortograficznym PWN występuje niejednolita odmiana imienia Jules. W artykułach hasłowych Mazarin i Michelet imię Jules jest odmieniane z użyciem apostrofu, natomiast w przypadku nazwiska Goncourt apostrof został pominięty. Proszę o wyjaśnienie, czy brak apostrofu jest skutkiem pomyłki, czy też można go uzasadnić, stosując odpowiednią regułę.
Jest to bez wątpienia pomyłka, do której doszło może dlatego, że w haśle Goncourt przywołano aż trzy reguły pisowni, ale pominięto regułę [244] – tę właśnie, która dotyczy pisowni z apostrofem.
Jan Grzenia