Juneja

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o odpowiedź, jak się powinno odmieniać indyjskie nazwisko Juneja (czyt. Dżunedża). Na przykład czy w dopełniaczu można zapisać: Junejy? Czy można zostawić to nazwisko w tekście polskim bez odmiany?
Z poważaniem
Magdalena Misuno
Odmiana oraz zapis nie powinny sprawiać kłopotów, jedynie rozbieżność pomiędzy zapisem a wymową może nieco zaskakiwać, a powinno być tak: DCMs. Junejy, B. Juneję, N. Juneją.
Ewentualna nieodmienność jest możliwa, ale tylko pod warunkiem, że razem z nazwiskiem użyjemy jakiegoś odmiennego wyrazu, najczęściej będzie to imię, napiszemy wtedy np. Kiranowi Juneja (tę nieodmienność można dopuścić tylko dlatego, że jest to nazwisko egzotyczne).
Jan Grzenia