Już nie liczymy czasu!

Proszę przestać liczyć czas w Poradni PWN!
Serdecznie pozdrawiam prof. Katarzynę Kłosińską, która od dłuższego czasu zasypywana jest przez nudnego czytelnika Poradni PWN męczącymi pytaniami o poprawne formy liczenia czasu. Pani Profesor gratuluję cierpliwości i wysokiego poczucia humoru, ale czas najwyższy skończyć z odpowiadaniem od miesięcy na te same pytania, bo to po prostu urąga renomie Poradni. Tak więc proszę w przedświątecznym czasie: przestańmy liczyć czas!

Z szacunkiem
Andrzej, Toruń
Szanowny Panie, Szanowni Państwo,
serdecznie dziękuję za wsparcie. Jako że ostatnio dostaję sporo próśb o zaprzestanie odpowiadania na pytania o znaczenie wyrażenia „za + określenie czasu”, oświadczam, że nie będę więcej zajmować się tą sprawą.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski