Kalkulacja kosztów

W tłumaczonym właśnie tekście z zakresu ekonomii natknęłam się na określenie kalkulacja kosztów. Pleonazm czy frazeologizm? Czy mogę zrezygnować z kosztów i pozostawić samotną kalkulację? (Wiadomo, że nie chodzi o jakiekolwiek inne kalkulacje.)

Z góry dziękuję za odpowiedź
Alexandra Lepucka
Jednak kalkulacja kosztów to nie to samo co kalkulacja. Rzeczownik kalkulacja może się łączyć z różnymi określeniami: kalkulacja zarobków, kalkulacja strat, kalkulacja wydatków itd., w wyrażeniu kalkulacja kosztów nie ma więc nic pleonastycznego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski