Kasdepke

Szanowni Państwo,
chciałabym zapytać, jak należy odmieniać nazwisko popularnego autora książek dla dzieci Grzegorza… Kasdepke. Kasdepkiego? Kasdepki? Nazwisko w mianowniku brzmi: Kasdepke. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Joanna Sobczak
Nazwisko to należy odmieniać podobnie jak nazwiska Lange, Rilke. Powinno być w takim razie: DB. Kasdepkego, C. Kasdepkemu, NMs. Kasdepkem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski