Kaszubia, Gościbia

Witam!
Chciałbym spytać o odmianę rzeczowników Kaszubia i Gościbia. To nazwy klubów sportowych, ale Gościbia to też nazwa rzeki przepływającej przez Sułkowice w Małopolsce. Frapuje mnie, jaka jest forma dopełniacza od obydwu rzeczowników.
Domyślam się, że chodzi nie tyle o odmianę, co o zapis jej form. Podwojone i powinno wystąpić po nazwach obcych lub obcego pochodzenia. Kaszubia to spolszczenie znanej od średniowiecza łacińskiej formy Cassubia, a to uzasadnia taki zapis. Druga nazwa jest najwyraźniej rodzima, a więc przy identycznej odmianie, zastosujemy zapis z pojedynczym -i. Pisownia przedstawia się następująco: DCMs. Kaszubii, Gościbi, B. Kaszubię, Gościbię, N. Kaszubią, Gościbią.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski