Katechizm Kościoła katolickiego

W Zasadach pisowni słownictwa religijnego pod redakcją Renaty Przybylskiej i Wiesława Przyczyny czytam: „jeśli mamy do czynienia z oficjalną zarejestrowaną nazwą własną Kościoła jako organizacji, piszemy wielką literą wszystkie człony nazwy, np. (…) Kościół Rzymskokatolicki, Kościół Katolicki (obie nazwy funkcjonują jako oficjalne)” (s. 24). Skoro tak, to może zatem w tytule Katechizm Kościoła Katolickiego ostatni wyraz powinien być jednak zapisany dużą literą.
Uznanym wzorcem ortograficznym jest u nas Wielki słownik ortograficzny PWN, a ten podaje pisownię Kościół katolicki. W cytowanym tekście taki zapis został również wymieniony, w dodatku wcześniej, co powinno oznaczać, że jest podstawowy.
Stąd wynika, że najlepiej by było pisać Katechizm Kościoła katolickiego. Do takiej pisowni skłania też obserwacja, że chodzi tu o katechizm kościoła powszechnego, a wymienione w pytaniu zarejestrowane nazwy są lokalne (polskie).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski