Kaucja za coś

Na paragonie ze sklepu, w którym kupiłem towar, za który została pobrana kaucja, można przeczytać Kaucja zwracana jest do opakowania zwrotnego za okazaniem paragonu. Czy to jest poprawne? Co to znaczy do opakowania? Czy zamiast tego nie powinno być za opakowanie?
Zdanie zawiera błąd składniowy. Wyraz kaucja wymaga określenia „za + rzeczownik w bierniku”, a zatem poprawnie byłoby: kaucja za opakowanie zwrotne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski