Kawęczyn

Witam serdecznie!
Pytanie, z jakim się do państwa zwracam, związane z tym, iż mam hyzia na punkcie dochodzenia do genezy nazw miejsowości, w jakich przebywam. Podczas ostatnich wakacji przechodziłem przez miejscowość Kawęczyn. Szukałem zaciekle, skąd pochodzi ta nazwa, aż natrafiłem w słowniku ortograficznym na czasownik kawęczyć. Proszę uprzejmie o wyjaśnie znaczenie tegoż słowa, a być może uda mi się „rozpracować” nazwę kolejnej miejscowości.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Słowo kawęczyć lub kawęczeć znaczy 'niedomagać (zwłaszcza z biedy), skarżyć się, narzekać', dawniej znaczyło też 'robić coś mozolnie'. Od niego powstały nazwy wielu wsi zamieszkałych przez ludzi biednych, a więc takich, którzy mogli narzekać na swój los.
Pochodzenie wielu nazw geograficznych wyjaśnia „Słownik etymologiczny nazw geograficznych Polski” Marii Malec, wydany przez PWN. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
Mirosław Bańko