Kiedy ambasada wielką literą?

Dlaczego tak często słowo ambasada pisane jest dużą literą i czy jest to poprawne? Np. w zdaniu O wizę można ubiegać się w Ambasadzie Wysp Zielonego Przylądka w Berlinie. Czy w takim przypadku ambasada jest częścią nazwy własnej jak Urząd Miasta Gdyni?
Na pytanie „Dlaczego tak często słowo ambasada pisane jest dużą literą?” nie odpowiem. Na pytanie, czy jest to poprawne, odpowiadam: tak, jeśli wyraz ambasada wchodzi w skład pełnej nazwy, nie, jeśli tak się nie dzieje. Jeśli wyrażenie Ambasadzie Wysp Zielonego Przylądka w Berlinie jest pełną nazwą, to zapis jest poprawny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski