Kiedy i czym zamykać zdanie?

Witam. Jakiś czas temu kłóciłem się ze znajomym o poprawność użycia kropki w odpowiedzi „Może”. Wydaje mi się, że nie ma w tym zapisie nic błędnego. Czy mylę się?
Zdanie w zwykłym tekście w zasadzie kończy się kropką albo wykrzyknikiem, pytajnikiem lub wielokropkiem. Kropka jest przede wszystkim separatorem, oddziela wypowiedzi. Dlatego zdanie, które samodzielnie tworzy tekst (np. slogan reklamowy), obywa się bez kropki. Zdania bez kropek pojawiają się też w tekstach, w których układ typograficzny przejmuje funkcje interpunkcji, np. na plakatach.
Wykrzyknik, pytajnik i wielokropek w przeciwieństwie do kropki nie są wyłącznie separatorami, gdyż wznoszą dodatkowe informacje. Dlatego nie pomija się ich nawet w tych sytuacjach, w których kropki bywają pomijane.
Mirosław Bańko, PWN