Kiedy, jak

Szanowni Państwo,

czy w odpowiedzi na pytanie Kiedy nas odwiedzisz? sformułowania Jak będzie ciepło lub Kiedy będzie ciepło można uznać za poprawne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

obie odpowiedzi są poprawne, przy czym Jak będzie ciepło ma charakter potoczny (jak zasadniczo wskazuje na sposób, a nie na czas, jednak potocznie można użyć go także w odniesieniu do czasu). Jest jeszcze trzecia możliwość: Gdy będzie ciepło.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski