Kite – o kicie

Szanowni Państwo,
na dyscyplinę kitesurfing mówi się w skrócie kite. Zastanawiam się, jak zapisać odmianę tego słowa w miejscowniku: kicie czy kajcie?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Można się tu posłużyć regułą [245] WSO (https://sjp.pwn.pl/zasady/245-66-3-Jesli-w-ktoryms-przypadku-gramatycznym-brzmienie-gloski;629620.html):
Jeśli w którymś przypadku gramatycznym brzmienie głoski kończącej temat nazwiska angielskiego lub francuskiego jest w języku polskim inne niż w języku oryginalnym, wówczas zakończenie tego nazwiska piszemy zgodnie z pisownią polską […].

Mowa jest tu o spolszczonym zapisie zakończenia tematu, nie zaś głoski będącej wewnątrz niego, a zatem nazwę kite zapiszemy w miejscowniku: kicie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski