Kleene

Witam!
Chciałem poprosić o wyjaśnienie odmiany nazwiska Stephana Kleene. W polskiej literaturze informatycznej powszechnie występuje forma dopełnienie/ algebra Kleene’ego, ale czy nie powinno być Kleene’a albo nawet Kleena?
Dziękuję i pozdrawiam.
Nazwisko tego sławnego matematyka należy podobno wymawiać [klejni], choć za najbardziej uzasadnioną uznałbym wymowę [klini]. Pominę argumenty na ten temat, bo w tej chwili interesuje nas tylko zakończenie nazwiska, a tam występuje samogłoska -i. Jeśli tak, nazwisko to odmieniamy analogicznie jak inne nazwiska o podobnym zakończeniu, np. Boni, Rossini. Wniosek: powinno być algebra Kleene’ego, twierdzenie Kleene’ego itd.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski