Kliknij, by zapisać

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, która od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju.
Otóż często w grach i aplikacjach komputerowych widzę takie dwie wersje zdań:
Kliknij by zapisać.
Kliknij, by zapisać.

Z przecinkiem i bez.

Która z nich jest poprawna i dlaczego?
Pierwsza – bo to krótki komunikat? (czasownik, spójnik, bezokolicznik)
Czy druga – bo to zdanie podrzędnie złożone, a przed spójnikami dajemy przecinek? A może jest jeszcze inny powód?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Poprawna jest druga wersja: Kliknij, by zapisać. Nie ma znaczenia to, że zdanie jest krótkim komunikatem, że jest użyte w aplikacji internetowej – ważne, że element by zapisać jest zdaniem podrzędnym, a takie należy oddzielić od nadrzędnego przecinkiem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski