Kłodzczyzna

Szanowni Państwo,
proszę o rozstrzygnięcie: Kłodczyzna czy Kłodzczyzna? Skłaniałabym się ku wersji drugiej, bo mamy kłodzczanin, ale w jakimś kwizie forma ta została potraktowana jako błędna, a jako poprawną podano Kłodczyznę, utworzoną niby na wzór Nowogrodczyzny czy flamandczyzny. Dla mnie NowogróDek i FlamanDria [właśc. Flandria – Red.] to nie to samo co KłoDZko, ale może się mylę?
Bardzo dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Wyraz ten oznacza ‘ziemię kłodzką, region kłodzki’, a więc podstawą słowotwórczą jest element kłodzk- (temat odmiany przymiotnika), do niego dodajemy przyrostek -yzna, a to musi dać formę Kłodzczyzna. Analogia do kłodzczanina jest trafna, wobec tego ma Pani rację.
Jan Grzenia