Kłopoty z imieniem

Szanowni Państwo!
Czy poprawnie byłoby napisać, że spotkałem kobietę imieniem Margaret Burbidge lub nazwiskiem Margaret Burbidge? Nie podaję przecież tylko jednego z dwojga. Tymczasem szkoła SP 11 im. M. Burbidge w nazwie miałaby jej nazwisko, mimo że „jest jej imienia”. Idąc tropem nazewniczym: czy torowi (pierwiastkowi) nadano imię nordyckiego boga, czy tylko nazwano imieniem, a może najadekwatniej nadano nazwę pochodzącą od imienia?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Jeśli podajemy czyjeś imię i nazwisko, to nieodpowiednie będzie poprzedzenie całej nazwy słowem imię lub słowem nazwisko. Powiemy zatem: „Spotkałem kobietę o imieniu (nie: imieniem) Anna”, „Spotkałem kobietę o nazwisku (nie: nazwiskiem) Iksińska”. Forma imieniem / nazwiskiem jest narzędnikiem, a zatem użyjemy jej np. w zdaniu Nazwał ją imieniem swojej babki.
Słowo imię odnosi się do całej nazwy (mogącej zresztą nawet nie zawierać imienia) tylko w kilku stałych połączeniach, np. Teatr imienia Wandy Siemaszkowej, Szkoła Podstawowa nr 10 imienia Bohaterów Narwiku.
Jeśli chodzi o pierwiastek, to powiemy, że nadano mu nazwę pochodzącą od imienia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski