Kobi

Jak powinno się odmieniać imię znanego koszykarza Kobe’ego Bryanta, które w mianowniku wymawia się [Kobi]. Tak, jak napisałam: Kobe’ego, a może Kobego (funkcjonuje w Internecie) czy jeszcze inaczej? A może wcale?
Dziękuję i pozdrawiam.
Anna
Słowniki stwierdzają, że imiona męskie zakończone na -e zasadniczo nie są odmieniane, ale tu mamy taką samogłoskę tylko w pisowni. Odmieniamy w takim razie to imię, a trudne to może być tylko pod względem ortograficznym. Apostrof stawiamy, oddzielając końcówkę gramatyczną od niewymawianego -e, a że w tym wypadku końcowa głoska jest wymawiana, trzeba przyjąć zapis Kobiego albo Kobego. Wybrałbym pierwszy, żeby nie sugerować twardej wymowy spółgłoski przed końcówką.
Jan Grzenia