Kobieta niepracująca

Szanowni Państwo,
czy istnieje w języku polskim neutralne określenie statusu kobiety niepracującej, zajmującej się domem, dziećmi itp.? Chodzi mi o słowo podobne do francuskiego femme au foyer czy angielskiego housewife – o słowo nieobraźliwe i możliwe do codziennego stosowania.
Pozdrawiam,
Jakub Jagiełło
Takim określeniem jest gospodyni domowa, lecz dzisiaj dla niektórych ma ono nieco negatywny wydźwięk.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski