Kocham cię

Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Chciałabym również dziś zadać pytanie, które nurtuje mnie od dawna. Mianowicie chodzi mi o użycie zaimka ciebie. Już od jakiegoś czasu obserwuję w mediach, a co za tym idzie, także w mowie potocznej, takie oto użycie tego zaimka: „Kocham ciebie”, „Potrzebuję ciebie”. Wydaje mi się, że lepszą formą (nie mówię, że jedyną poprawną) byłoby powiedzenie: „Kocham cię”, „Potrzebuję cię”. Co Państwo o tym sądzą?
Pozdrawiam
Poprawnie jest „KOCHAM cię”, ale ”Tylko CIEBIE kocham”. Forma cię występuje bowiem w pozycji nieakcentowanej, a forma ciebie w pozycji akcentowanej. To samo dotyczy pary mi – mnie, go – jego i kilku innych. Problem wyboru właściwej formy zaimkowej nurtuje nie tylko Panią. Otrzymujemy bardzo dużo listów w tej sprawie.
Mirosław Bańko