Koleżeństwo

Dzień dobry,

moje pytanie dotyczy pisowni słowa koleżeństwo. W sytuacji, w której zostaje ono umieszczone w dedykacji, np. Janowi Kowalskiemu – koleżeństwo z..., powinno być pisane z małej czy wielkiej litery?

Z poważaniem

Arkadiusz Wójcicki

Szanowny Panie,

jeżeli wyraz koleżeństwo ma się odnosić do nadawców tekstu, to zgodnie z regułą etykietalną mówiącą o umniejszaniu nadawcy (przy dowartościowywaniu odbiorcy) należałoby go zapisać od małej litery.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski