Komputer w liczbie mnogiej

Dzień dobry,
chciałabym się zapytać o rodzaje rzeczownika w liczbie mnogiej. Czy rzeczownik np. komputery to rodzaj męski czy rodzaj niemęskoosobowy?
Z poważaniem
Katarzyna
W liczbie mnogiej rzeczowniki mają rodzaj męskoosobowy (ci panowie, ci studenci, ci bracia, ci chłopcy itd.) i niemęskoosobowy (te kobiety, te pieski, te domy, te zjawiska, te czynności, te kolory itd.). Komputery więc to forma rodzaju niemęskoosobowego.
Uprzedzę ewentualne kolejne pytanie – w dydaktyce szkolnej przyjęło się (na pewnym etapie edukacji) uznawać, że rzeczowniki w liczbie mnogiej mają takie same rodzaje co w liczbie pojedynczej. Uczeń II klasy zatem zaklasyfikuje komputery jako rodzaj męski.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski