Komu nie udzielono pomocy?

Witam. W mediach pojawiaja sie zwroty typu „Ofierze wypadku nie udzielono pomocy” oraz „Ofiarze wypadku nie udzielono pomocy”. Prosze o wskazanie poprawnej formy. Pozdrawiam.
Standardowy celownik od ofiara, podawany w słownikach, brzmi ofierze. Forma ofiarze, prostsza, bo pozbawiona wymiany samogłoskowej, musi być dość rozpowszechniona, skoro na polskich stronach internetowych występuje przeszło 10 000 razy. Forma ofierze w Internecie występuje jednak ponad 500 000 razy, więc bije tamtą na głowę.
Mirosław Bańko, PWN