Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu

Szanowni Państwo!
Mam kłopot z Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Katowicach. Nie chodzi o problemy klimatyczne naszej planety, tylko o pisownię wspomnianych zmian klimatu: jak powinno się je pisać, przywołując nazwę konferencji: wielką czy małą literą?
z poważaniem
Jolanta
W dniach 2-15 grudnia ub. roku w Katowicach odbyła się 24th Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (w skrócie COP24). Po przetłumaczeniu otrzymujemy rodzimy odpowiednik 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. W obiegu była krótsza nazwa Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (ang. United Nations Climate Change Conference) również zapisywana (bez liczebnika porządkowego) – ze względu na cykliczność wydarzenia – wielkimi literami (z wyjątkiem członu w sprawie). Jak widać, dwa ostatnie wyrazy (Zmian Klimatu) należało oddać w piśmie także wielkimi literami. Jeśli pisano Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, to popełniano błąd.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie