Konferencja Wschodnia, Konferencja Zachodnia

Czy użycie słowa konferencja przy nazwach grup w NBA czy NHL (Western Conference, Eastern Conference) jest językowo poprawne? To powszechnie używane słowo, ale czasami słychać oburzenie.
Mnie takie użycie słowa konferencja razi, ale że jest to słowo środowiskowe, inicjatywa jego zmiany powinna wyjść od używającego go środowiska. Słownikarze na razie tylko rejestrują uzus (np. Wielki słownik angielsko-polski PWN, który tłumaczy sportowe znaczenie słowa conference na konferencja) albo ignorują intruza (np. Uniwersalny słownik języka polskiego PWN, który sportowego znaczenia konferencji nie zanotował).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski