Konieczny przecinek

Szanowni Państwo,

czy w poniższym zdaniu przed „że" powinien się pojawić przecinek?

„Czego natomiast nie wiedzieli, to (,) że chciałem wyprowadzić się z rodzinnego miasta".

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Z pozdrowieniami

HP

Przywołane w pytaniu zdanie jest właściwe dla potocznej polszczyzny mówionej. Elipsie poddany został zaimek to w dopełniaczu. W zapisie przecinek przed że jest konieczny, por.

Czego natomiast nie wiedzieli, to [tego], że chciałem wyprowadzić się z rodzinnego miasta.

Adam Wolański