Konieczny przecinek

Witam! Czy pisząc zdania zaczynające się: „Na pytanie, czy..., odpowiedział, że..." przecinek powinien być umieszczony po wyrażeniu na „na pytanie”? Np. Na pytanie, czy lubi grać w gry, odpowiedział, że bardzo lubi i często gra w gry planszowe.

Pozdrawiam,

Ania

Zgodnie z regułami polskiej interpunkcji zdanie podrzędne wplecione w zdanie nadrzędne musi być wydzielone przecinkami z obu stron. Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przywołanym w pytaniu wypowiedzeniu. Człon podrzędny: czy lubi grać w gry rozdziela bowiem zdanie nadrzędne: na pytanie […] odpowiedział.

Adam Wolański