Konya

W Słowniku nazw własnych znalazłam nazwę tureckiego miasta Konya z adnotacją, że nie należy jej odmieniać. Czy nie dałoby się jednak odmienić tej nazwy (jak np. nazwisko Zapolya) – Konya, Konyi itd.?
Zgadzam się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by tę nazwę odmieniać. W związku z tym w Słowniku nazw geograficznych podałem wyłącznie formy odmienne: DCMs. Konyi, B. Konyę, N. Konyą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski