Korzeb

Chciałam zapytać o odmianę specyficznego nazwiska, które brzmi Korzeb. Spotkałam się z dwoma wzorcami odmiany: Korzebia i Korzeba, Korzebiowa, Korzebowa. Obie są używane i nie wiem, która jest prawidłowa. Samych zainteresowanych nie wypada mi zapytać.
Proszę o pomoc!!!
Odmiana miękkotematowa tego nazwiska musiałaby mieć uzasadnienie historyczne, tak jak to jest np. w przypadku wyrazów gołąb, Oświęcim (mimo że w mianowniku wyrazy te kończą się na spółgłoskę twardą, w odmianie zachowujemy miękkość końcowej spółgłoski: gołębia, Oświęcimia).
Czy tak jest w tym wypadku, trudno ustalić, można jednak posłużyć się innymi argumentami. Po pierwsze, nazwisko to jest rzadkie, trudno więc domagać się dla niego wyjątkowej odmiany, skoro nawet dla nazwiska Korab-Brzozowski zaleca się odmianę typu Koraba-Brzozowskiego. Po drugie, formy fleksyjne nazwisk wywodzących się z miękkotematowych rzeczowników bywają (GołąbGołąba lub Gołębia) lub są (Stanisław OświęcimStanisława Oświęcima) twardotematowe.
Wniosek: nazwisko to odmieniamy następująco: DB. Korzeba, C. Korzebowi, N. Korzebem, Ms. Korzebie; w formach pochodnych słowotwórczo podobnie: Korzebowa, Korzebówna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski