Kościół instytucjonalny

Szanowni Państwo!
Jak należałoby napisać w zwrocie kościół instytucjonalny słowo kościół – małą czy wielką literą?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Prawie wszystkie wystąpienia tej nazwy w Narodowym Korpusie Języka Polskiego mają duże K. Zwyczaj odróżniania w pisowni kościoła jako budynku i Kościoła jako wspólnoty wiernych bądź instytucji jest starszy niż „Zasady pisowni języka religijnego” (2005), które zwyczajowi temu nadały – moim zdaniem bez potrzeby – rangę nakazu. Piszemy więc np. „kościół Mariacki”, „kościół św. Jakuba”, „kościół Świętego Krzyża”, ale „Kościoły wschodnie”, „Kościół mariawitów”, „Kościół katolicki” (przykłady z WSO PWN) i „Kościół instytucjonalny”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski