Kościół powszechny

Szanowni Państwo,
Proszę o podpowiedź, jak powinniśmy pisać w tekstach religijnych: Kościół powszechny czy Kościół Powszechny? Zasady pisowni słownictwa religijnego niestety nie dają odpowiedzi na to pytanie.
Bardzo dziękuję za wielokrotną pomoc.
Łączę wyrazy szacunku
Aneta
Skoro piszemy Kościół katolicki, odpowiedni będzie zapis Kościół powszechny. Zapis taki powinien być stosowany we wszelkich tekstach, nie tylko w religijnych.
Jan Grzenia