Kotlet słoneczny

Dzień dobry,
jestem ciekawa skąd wziął się wyraz słoneczny, gdy mówimy o kotlecie słonecznym.
Pozdrawiam
Przyznam, że dla mnie nazwa ta jest zaskoczeniem, do dziś nie miałam pojęcia o jej istnieniu (żyłam jak pan Jourdain, który nie wie, że mówi prozą). Z przepisów zamieszczonych w internecie wynika, że to zwykły schabowy (ewentualnie „pierś z kurczaka à la schabowy”). Może określenie słoneczny nawiązuje do koloru potrawy? Jeśli tak, to raczej byłoby to słońce późnojesienne…
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski