Krajna i Krajno

Dzień dobry,
z jakimi przyimkami należy łączyć nazwę Krajna? Konkretniej – czy powinno się mówić „(Jadę) do Krajny”, „(Jadę) na Krajnę”, „(Jestem) w Krajnie”, „(Jestem) na Krajnie”?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeśli usłyszymy, że ktoś jest w Krajnie, to możemy pomyśleć, że jest we wsi o nazwie Krajno (jest kilka takich wsi w Polsce). Gdy chodzi o krainę historyczną w północno-zachodniej Polsce, to właściwsza wydaje się forma na Krajnie, analogiczna do określeń na Podlasiu, na Lubelszczyźnie, na Śląsku, na Pomorzu, na Kujawach, na Kurpiach i in. W związku z tym kierunek wskażemy wyrażeniem do Krajna, mając na myśli wieś, lub na Krajnę, mając na myśli krainę.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski