Kreska przy liczebniku a twórczość artystyczna

Na tablicy pamiątkowej poświęconej artyście pojawił się napis W 20-tą rocznicę śmierci. Czy ten napis jest prawidłowy? Twórcy tablicy próbują mnie przekonać, że to jest instalacja, dzieło artystyczne i mogą tworzyć napis, jaki chcą, bez zasad gramatycznych. Moim zdaniem napis powinien wyglądać W 20. rocznicę śmierci.
Pozdrawiam
Edyta Ruszkowska
Oczywiście, ma Pani rację. Zasady ortograficzne nie ulegają zawieszeniu w twórczości artystycznej, chyba że twórczość ta ma być swego prowokacją, jednak dotyczy to w zasadzie wyłącznie dzieł literackich. Twórca napisu na tablicy pamiątkowej po prostu nie chce przyznać się do błędu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski