Kropka po numerach jednostek wojskowych

Szanowni Państwo.
W ostatnim okresie w wojsku zaczęto stosować kropki po numerach jednostek wojskowych. Czy poprawne będzie zdanie: zasad racjonalnego zarządzania sprzętem łączności i oprogramowania powszechnego użytku w komórkach wewnętrznych 2 Regionalnej Bazy Logistycznej…, czy też lepiej napisać: zasad racjonalnego zarządzania sprzętem łączności i oprogramowania powszechnego użytku w komórkach wewnętrznych 2. Regionalnej Bazy Logistycznej... 2. RBLog czy 2 RBLog?
Zgodnie z ogólną regułą interpunkcyjną po cyfrach arabskich oznaczających liczebniki porządkowe stawiamy kropkę (reguła [340/87.4] w WSO). Numery jednostek wojskowych nie są tu wyjątkiem. Można wprawdzie pomijać kropki, jeśli z kontekstu jednoznacznie wynika, że użyty został liczebnik porządkowy (np. Chodzę do 3 klasy), lecz w wypadku jednostek wojskowych lepiej stosować kropki na oznaczenie numerów porządkowych, ponieważ w niektórych kontekstach może dojść do nieporozumienia, por. np. Uderzył na czele 1 szwadronu (na czele jednego szwadronu czy pierwszego szwadronu?).
Adam Wolański