Krople wody inkrustowały jego skórę (???)

Interesuje mnie, czy w poniższym zdaniu użycie czasownika inkrustować jest poprawne.
[…] gdy wyszedł z wody jej krople inkrustowały jego skórę […].
Inkrustować to termin rzemieślniczy, oznaczający wypełnianie wzorów wyciętych w jakimś przedmiocie złotem, kamieniami szlachetnymi itd. (por. Inkrustowano meble masą perłową).
Każda metafora – a użycie czasownika inkrustować w podanym przez Pana zdaniu taki właśnie ma charakter – musi mieć czytelną motywację i nie nasuwać niepotrzebnych skojarzeń. Trudno sobie wyobrazić (a jeśli sobie to wyobrazimy, to będzie to wizja raczej makabryczna), że człowiek, który wyszedł z wody, ma na ciele wyrżnięte wzory, w które wpadają krople – tylko wówczas użycie zwrotu krople wody inkrustowały jego skórę byłoby uzasadnione.
Każdego, kto pisze (czy to prace naukowe, czy np. teksty artystyczne), zachęcam do tego, by zanim zacznie tworzyć wyszukane figury stylistyczne, przyswoił sobie podstawy rzemiosła pisarskiego, a do nich należy np. interpunkcja. W zdaniu, które Pan zacytował, brakuje przecinka po słowach z wody, zamykającego zdanie podrzędne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski