Krosna i Moszna

Mam pytanie dotyczące odmiany nazw miejscowości Krosna i Moszna (powiat pruszkowski, gmina Brwinów). Spotyka się różne formy odmiany, m.in. Krosna – Krosny/Krosen, Krośnie/Krosnom itd. oraz Moszna – Moszen – Mosznom. Inni stosują odmianę przymiotnikową Moszna – Mosznej (jak dla Mosznej w woj. opolskim) albo rzeczownikową Moszny – Mosznie (np. miejscowa OSP jest zarejestrowana w KRS jako OSP w Mosznie). Proszę o pomoc w ustaleniu poprawnej odmiany.
Łączę pozdrowienia
– Mirosława Kosiaty
Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce podaje, że nazwy interesujących Pana miejscowości tworzą dopełniacz z końcówką -y, a więc mają odmianę rzeczownikową w liczbie pojedynczej (nie są rzeczownikami typu plurale tantum). Skoro tak, to wzorem odmiany mogą być dla nich rzeczowniki wiosna i moszna. Jak to jednak bywa z nazwami miejscowymi, lokalny zwyczaj może być inny niż zapisy w słowniku.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski