Krowodrza Górka

Od dłuższego czasu spieram się ze znajomymi w kwestii poprawnej odmiany nazwy pętli tramwajowo-autobusowej w Krakowie. W dzielnicy Krowodrza znajduje się pętla oraz osiedle o nazwie Krowodrza Górka. Znajomi odmieniają tę nazwę w bierniku tak, jakby człon Krowodrza był przymiotnikiem, tj. Jadę na Krowodrzą Górkę. Tymczasem ja uważam, iż nazwa ta składa się z dwóch rzeczowników, jak np. Warszawa Ursynów, więc w bierniku powinna brzmieć Jadę na Krowodrzę Górkę. Kto ma rację?
Górka pozostaje częścią dzielnicy Krowodrza, tworzy więc (jako nazwa miejscowa) zestawienie, w którym człon (w uproszczeniu rzecz biorąc) drugi jest dookreśleniem pierwszego (jak. np. Rabka Zaryte, Rabka-Zdrój czy Zawoja Policzne). Zasada odmiany jest prosta: odmieniamy każdy człon z osobna, zgodnie z jego charakterystyką gramatyczną. W tym wypadku oba są rzeczownikami, a więc właściwa postać odmiany to: M. Krowodrza Górka; D. Krowodrzy Górki; C. Krowodrzy Górce; B. Krowodrzę Górkę; N. Krowodrzą Górką, Msc. Krowodrzy Górce; W. Krowodrzo Górko. Nie powinno to nastręczać mieszkańcowi Krakowa większych trudności. Jedyny (dla obcych i przyjezdnych) kłopot to błędne traktowanie, w kontekście dwuczłonowej nazwy, formy Krowodrza jako przymiotnika, określającego rzeczownik Górka (tak jak np. Babia Góra z biernikiem: na Babią Górę). Oczywiście racja jest więc po Pana stronie.
Kazimierz Sikora, Uniwersytet Jagielloński