Krzątka

Proszę o wyjaśnienie mi nazwy mojej miejscowości Krzątka w woj. podkarpackim. Dziękuję.
Krzątka to wieś w (dawnym) województwie tarnobrzeskim, gmina Nowa Dęba. Pierwszy zapis pochodzi z 1794 r. Nazwa wsi wywodzi się od nazwy osobowej Krzątka, a ta od słowa krzątać się `uwijać się, poruszać', staropolskie krzęcić się `być w ciągłym ruchu'.
Aleksandra Cieślikowa, prof., IJP PAN, Kraków