Kto mieszka w Grünbergu?

Szanowni Państwo,
chciałbym się dowiedzieć, jaka jest poprawna nazwa mieszkańca utworzona od niemieckiej nazwy Zielonej Góry, Grünbergu (no właśnie: Grünbergu czy Grünberga?). Czy będzie to grünbergczyk, czy może raczej właściwy będzie tu zapis uproszczony z zanikającym ggrünberczyk? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Łączę wyrazy szacunku
Dominik
Można kierować się analogią do Heidelbergu (nie Heidelberga) i używać nazwy grünberczyk, zob. hasło Heidelberg w Słowniku nazw własnych Jana Grzeni (PWN, 1998 i nn.). Analogicznie dla Hamburg wymieniony słownik podaje nazwę hamburczyk, a dla Edynburgedynburczyk.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski