Kto mieszka w Hondurasie?

Szanowni Państwo,
proszę o podpowiedź, jak prawidłowo nazwać mieszkańca Hondurasu? Honduranin? Hondurasczyk?
Serdecznie pozdrawiam, dziękując za Waszą nieocenioną działalność.
zw.
Podaję najpierw odpowiedź za Słownikiem nazw własnych Jana Grzeni: „Honduras (…) Honduranin (…) (a. Hondurasczyk)”. W WSO PWN jest podobnie, ale z małą różnicą: zamiast Hondurasczyk jest łatwiejszy do wymówienia Honduraszczyk. Różnica nie dotyczy nazwy żeńskiej: do wyboru mamy Hondurankę i Honduraskę. Polecam nazwy Honduranin i Honduranka, ponieważ przeważają na stronach WWW i są zgodne z dominującym modelem (na -anin jest więcej nazw mieszkańców niż na -aszczyk).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski