Kto mieszka w Lipinach?

Witam.
Jak brzmi przymiotnik od nazwy miejscowości Lipiny? Jak prawidłowo nazywają się mieszkańcy wsi Lipiny – lipiniacy czy lipinianie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Słownik nazw miejscowości i mieszkańców (PWN, 2007) podaje, że przymiotnik od Lipiny brzmi lipiński, a nazwa mieszkańców – lipinianie. Forma lipiniacy może pojawiać się w języku potocznym, zwłaszcza mieszkańców Mazowsza, ponieważ w gwarach mazowieckich przyrostek -ak (w lm. -acy) jest szczególnie rozpowszechniony.
Mirosław Bańko, PWN