Kto mieszka w Poznaniu?

Witam!
Chciałbym dowiedzieć się, która forma jest prawidłowa: poznanianki czy poznaniaczki?
Z góry dziękuję za pomoc.
L.K.
O mieszkańcach Poznania mówi się poznanianie, potocznie poznaniacy, rzadziej poznańczycy. Forma żeńska od poznanianin to poznanianka. Od poznaniak można by teoretycznie utworzyć formę poznaniaczka (równie dziwną jak od warszawiak – warszawiaczka), a od poznańczyk – poznanka (jak Sudańczyk – Sudanka). Nie mam jednak dowodów, że nazwy takie są rzeczywiście używane, dlatego radzę poprzestać na formie poznanianka.
Mirosław Bańko