Kto mieszka w RPA?

Chciałabym, by udzielono mi informacji na temat mieszkańców Republiki Południowej Afryki. Chodzi mi o to, jakiej formy użyć na określenie nazw mieszkańców tego kraju (zarówno kobiety jak i mężczyzny).
Z góry dziękuję.
Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki to Południowoafrykańczycy. Mężczyznę nazwiemy słowem Południowoafrykańczyk, kobietę – Południowoafrykanka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski